+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji

Kurt Moser (umělecké jméno moje)

Na protější straně hranic mojí rodné země.
Na protější straně hranic mojí rodné země.
Vysoké sny o pohádkovém prostředí a pohádkové atmosféře
Krásné sny.  Moje touhy a rozdíly mezi mojí rodnou a sousední zemí mně dovezli k tomu že jsem se svým uměleckým germánský zabarveným jménem symbolicky odvrátil od své rodné země protože jsem ztratil důvěru v to že má rodná země je schopná mi nabídnout atmosféru a city po kerých toužím. 

Rozdíly o kerých píši a přivedli mně k tomuto germánsky zabarveného uměleckého pojmenování se nejsou o mzdách či kvalitě, spolehlivoti a cenách produktů tudíž pro internetový obsah této země tak netipické, přesto existují a jsou velmi znatelné. A to je prosředí. Ano, prostředí a atmosféra tam a zde jsou rozdíly největší, nejpodstatnější a nejznatelnější.
Tímto jen uvádím svůj příběh a sen. Nejsem proti žádnému národu.
Nejvíce mně ovlivnilo to že jsem, byl velmi mnohokrát v Německu a do mého rodného města cestovalo Němci neustáe takže bez nadsázky píši že jsem po boku Němců vyrůstal a viděl jsem co jsem viděl. Především čistota a morální přístup.

Třeba takové vlaky, jenž jezdili z Karlových Varů do Chebu okdud pak dále vyjížděli jiné vlaky do Německa. I co se týče silnic byl rozdíl skutečně enormní tudíž automobilem či autobusem to také nebyl žádný med. 

Když jsem byl v Němucku poprvé, to jsem byl jště dítě z mateřské školky, připadal jsem si jako kdybych přišel ze skvotu do pohádky.
Nemyslím to vůči dobrým a poctivým lidem kteří v mém rodném městě žijí. Já také žiji ve svém rodném městě, i když jsem z něj několikrát na nějakou delší či kradší dobu odešel. A v mém rodném městě je vcelku krásně a mnohdy i dobře. A rádi mně také mají.

Ale dějí se tam také věci vycházející z ničeho.

Jsem dobrosrdečný, pozitivně smýšlející, inteligentní cvok s poruchou autistického spektra.

Nejsem žádný chudáček, žebráček ani hlupáček jak jsem za to ve svém rodném městě pravidelně značený. Z čeho může něco takového být? Co může být spouštěčem toho věčného přirovnávání k těm různým prapodivným existencím, narkomanům, bezdomovcům, žebrákům, lapkům? Jaký to má reálný podtext? Jak to racionálně rozlousknout? To mi nikdo nikdy ani neporadil ale zacházení podle toho je se železnou pravidelností ve dne noci.

Nejhorší z celkového promítnutí do zacházení podle toho popsaného problému bylo tam, kde mi měli pomoci.

Jednoho dne jsem byl na pokraji autistického záchvatu a do nemocnice jsem šel pro pomoc, ale místo pomoci a podání léku mně čekalo verbální napadení, psychické týrání a duševní šikana a tak jako vždy jen výběr peněz z tamního bankomatu a směr nemocnice v Praze. Naštěstí autobus jel brzy a řidič měl v lékárničku vybavenou léky proti záchvatům (které evokuje popsané zacházení se kterým se potýkám ve mětě se železnou pravidelností) a na první zastávce (letiště - Prava mně vyzvedla RLP která mně dopravila do nemocnice kde mi pomohli. 

V této zemi a obzvlášť ve městě tipu mého rodného města se spíše vyplatí zmetkům předstírát nějakou duševní chorubu než někomu skutečně duševně nemocnému, nezralému či odlišnému snažit se být co nejlepší a nějako vyniknout. 
A to v Karlových Varech, asi již do konce životů následující generace nikdy nevymizí.

 
závěr
Stoprocentně, život v takovém prostředí a atmosféře, jaké poskytuje moje rodné město je oproti srovnání s Němekým prostředím a atmosférou velmi znatelný rozdíl. V prostředí které mi posktuje rodné město je to zejména duševně nesmírně složité. 

Ve videu, které jsem sem umístil se ukazuje, jaké opravdu  lze míti prostředí. A přesně jako na té akci nahrané na video, tak to tam funguje i na jiných vnitřních i vnějších veřejných místech ( supermarkety, ulice, dopravní prostředky, nádraží atd). 

Jen si prosředí videa srovnejme s portředím kolem sebe a zamysleme se nad tím, zda li by to šlo i v mojí rodné zemi. Nemyslím akci ač je velmi kásná ale právě prostředí a atmosféra. Může to být při jakékoliv akci i při obyčejném přesunu z místa na místo ve všední - víkendový i sváteční den.

Skutečně v mém rodném městě takové prostředí chybí. Není tu téměř žádný úsměv, pozitivný pohled a tak podobně. Naopak je zde přemrštěná negativita, závist, depresivní a chladná atmosféra.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one