+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg
Co se týče vyjádření pana premiéra Andreje Babiše o karlovarském kraji, já jakožto rodný občan města Karlovy Vary mohu potvrdit že je to diamantová pravda.
Co se týče mně jako autisty, nejvíce mně trápí že v tom paměstě se spíše vyplatí zmetkům předstírat nějaké duševní onemocnění než někomu skutečně duševně nemocnému, odlišnému či nedozralému snažit se být co nejlepší.
 
A být co nejlepší se opravdu snažím a hodně mně inspirovali dobré duše. 

Celkově atmosféra ve městě ať jde kamsi.

Nevím co pan Václav Havel myslel tou pravdou a láskou a spravedlností a dosažení západní úrovně.

Realita je úplně jiná. Přesný protipól toho co bylo Havlem slibované při revoluci. V tom městě běží lži, chladná a depresivní atmosféra, špína, temné výrazy.

Z města které bylo v době Rakouska - Uherska město světového významu je světový vřed. Racionální a etické smýšlení v troskách.

Celkově musím říct o Karlových Varech že se mohou přejmenovat na lázeňské peklo.

Ono opravdu toto město lidem působí taková různá trápení. 

Nemyslím to vůči dobrým lidem co v tom městě žijí. Je to město krásné, kde mnohdy je i velmi dobře a rádi mně také mají. 
Filmový festival v Karlových Varech byl kdysi světově věhlasný. Dnes stejně jako každá 95 akce ze 100 je navoněná bída.
Taková atmosféra, v Karlových Varech září relativně často
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one