+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg
O tom, že jsou lesy důležité pro život člověka, není pochyb, nyní se však podařilo vědcům prokázat, že jsou stromy a lesy důležité také pro psychiku lidí, objímání stromů, které provádí určité skupiny lidí je tedy dobré pro jejich zdraví.
Pro všechny bez rozdílu však platí, že abyste se cítili lépe – stačí se pohybovat v okolí stromů a bude to mít na vaše tělo blahodárné účinky.

V nedávno vydané knize (Zaslepeni vědou) dokazuje autor, že stromy mohou zlepšit řadu zdravotních problémů, jako je například problém s koncentrací, deprese, stres či další duševní choroby.

Autor poukazuje na řadu studií, které prokázaly, že děti vykazují výrazné psychické i fyziologické zlepšení zdravotního stavu, když na ně působí rostliny a stromy. Výzkum konkrétně prokázal, že děti mají lepší kognitivní a emoční vnímání v prostředí plném zeleně. Autor knihy Matthew Silverstone poukazuje na to, že přínos stromů není v jejich zeleni, ale ve vibracích, které předávají svému okolí.

Situaci přirovnává k pokusům s pitím vody, která prošla vibracemi na frekvenci 10 Hz a má nemalý vliv na zažívání. Se stromy je to prý podobně a jejich vibrace mají vliv na různé pochody v našem těle. Výsledným doporučením tedy není nic jiného, než objímání stromů. Popsaný způsob vnímání vibrací rostlin je přítomen i v různých náboženských učeních – například v taoismu a mimo jiné v Itálii vznikla komunita Damanhur, která zkoumá zpívání stromů. 

A jak s touto informací naložit? To už záleží na vás, nicméně doporučujeme dát si na výletě svačinu pod stromem. A obejmout ho můžete určitě taky!


 
V přírodě je vždy velmi dobře
IMG_20190611_201431.jpg
IMG_20190723_205315.jpg
IMG_20190722_200201.jpg
IMG_20200712_155828.jpg
IMG_20200827_195734.jpg
IMG_20190629_192627.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one