+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg

Romantische strasse v Německu

Romantická cesta Romantische Straße je turistická trasa v Německu, která vede z Wüzburgu do Füssenu v Bavorsku.
Romantická cesta byla otevřena v padesátých letech 20. století, tehdy ještě v americké zóně. Mezi prvními turisty byly rodiny amerických vojáků, kdežto dnes je známá po celém Německu a hlavně mezi japonskými turisty.[2] Trasa dlouhá 413 km vede přes více než 20 zajímavých historických měst, kolem hradů a zajímavými přírodními sceneriemi na území Bavorska (Franky) a Bádensko-Württemberska. Začíná ve městě Füssen v Alpách a vede přes starobylý Augsburg až k univerzitnímu městu Würzburg.
Romantická cesta nabízí pobyt na čerstvém vzduchu, kulturu a dobré jídlo!
Romantická cesta je dlouhá 413 km a vede přes dvacet zajímavých historických měst (Rothenburg ob der Tauber, Augsburg, Landsberg am Lech ad.), okolo hradů a přes ohromující přírodní scenerie na území Bavorska i Bádenska-Württemberska. Spojuje tedy krásu přírody a kulturu, ale i pohostinnost. Její název vyjadřuje to, co mnozí turisté z domova i zahraničí vnímají při pohledu na zdejší středověká města či pohádkový zámek Neuschwanstein poblíž Schwangau u Füssenu. A tím je fascinace a pocit zvláštního návratu do minulosti. Směrem od severu na jih se krajina postupně proměňuje z malebných údolí řek, úrodné zemědělské půdy, lesů a luk do dramatické horské scenerie. Přijďte se sem potěšit významnými uměleckými akcemi, všemi druhy oslav a výtečnou regionální kuchyní!
Romantika na kole, autem i autobusem
Cestujete-li autem, karavanem nebo motocyklem, jednoduše sledujte hnědé značky, které spojují jednotlivá města podél trasy. Romantická silnice je kvalitní rekreační trasou, která je značena po celé délce v obou směrech. V současné době jsou však bohužel turistické trasy zahrnuty v navigačních systémech jen velmi skromně. Nespoléhejte se proto pouze na navigační pomůcky, ale opravdu raději sledujte hnědé značky, abyste se vyhnuli stresu a zbytečným komplikacím. Dostanete se tak k méně využívaným silnicím, na nichž si budete moci vychutnávat radost z různorodosti okolní krajiny a z jízdy napříč neznámými a čarovnými vesnicemi.

Cyklisté mohou sledovat zelené značky dálkové cyklostezky, dlouhé 440 km a vedoucí od Würzburgu do Füssenu. Jízda na kole podél Romantické cesty je bezpochyby fantastickým zážitkem. Jen těžko byste hledali intenzivnější způsob, jak strávit jednu z nejslavnějších a nejoblíbenějších dovolených v Německu. Umělecké i přírodní poklady jsou na cyklostezce seřazené za sebou jako perly na náhrdelníku a čekají jenom na to, až je objevíte. Historická stará městečka, středověké hradby s opevněnými věžemi a branami, barokní poutní kostely, římské opatství, to vše a mnohem více vykouzlí úsměv na vašich tvářích.

Modré znaky označují dálniční turistickou trasu. Ta je skutečným požitkem pro řidiče. Téměř 500 km prochází hezkou přírodou a kouzelnými vesnicemi i městy. Objevíte řadu mimořádných a inspirativních památek, dobře vyvedených z bílé cesty masové turistiky. Také je dobré vědět, že podél Romantické cesty fungují od dubna do října silniční autobusy, které mohou vozit jízdní kola. Rezervujte si je v předstihu a ony vás bezpečně dopraví k vytouženému cíli či zpět do výchozího bodu.
Možnosti ubytování na Romantické cestě
Dobře vybavené kempy na trase nabízejí návštěvníkům stany, karavany i motorové vozy, zkrátka vše, co potřebují k tomu, aby se jejich cesta mezi Würzburgem a Füssenem stala vskutku jedinečnou a nezapomenutelnou. Na výběr jsou různé kempy, např. Kalte Quelle ve Würzburgu, Lech-Camping v Augsburgu, Ludwigshof am See, Camping Brunnen ve Schwangau aj. Některá města, kupříkladu Rothenburg ob der Tabuer, Feuchtwangen, Dinkelsbühl či Donauwörth, mají k dispozici mládežnické ubytovny.
581734.jpg
581733.jpg
581754.jpg
581730.jpg
581755.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one