+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg
Tropical Islands, jedinečný komplex vodního a saunového světa o rozloze osmi fotbalových hřišť jen 60 kilometrů od Berlína.
Budete nadšeni vodním světem, písečnými plážemi, opravdovým tropickým pralesem, mezinárodní kuchyní s mnoha specialitami, nákupní galerií, večerním zábavním programem, luxusními hotelovými pokoji, pohodlnými rodinnými lodgemi a mnoha dalšími atrakcemi pro velké i malé.
Je libo spát na pláži nebo si zatančit?
Přespávat můžete v různých druzích ubytování, od spaní na pláži přes stany v písku až po hotelové pokoje. Při vstupu do parku Tropical Islands se musíte rozhodnout, kterou ze dvou hlavních částí chcete navštívit: jsou jimi Tropický svět (Tropical World) a Tropický lázeňský a saunový komplex. Na základě toho obdržíte elektronický náramkový čip. Můžete jej použít při placení veškerého jídla a nápojů, které si zakoupíte, a také dalších zpoplatněných služeb.

V Tropical Islands najdete poměrně velké množství různých restaurací a kaváren, některé s podiem, na kterém probíhá večerní akrobatický nebo taneční program, případně menší kino.

Další součástí Tropical Islands je klub Tropino určený dětem. Je protkaný silnicemi pro motorky a auta, která jsou velkým lákadlem pro malé závodníky. Dále je zde velká konstrukce na prolézání, klouzání a lezení, také část s kanony s balonky, ze kterých je možné střílet. Dále tu děti najdou  lego část, kde je umístěna velká stavebnice podobná legu. Tu si mohou stavět malí, větší i největší. U klubu Tropino jeumístěna kavárna, ve kteréje možné v klidu posedět u dobré kávy. Další atrakcí pro děti jsou ping pongové stoly a bazény plné rybiček, které se vůbec nebojí lidí. Mimo jinézde naleznete bazén s pirátským světem a pirátskými loděmi, na kterých je možné po bazénu jezdit.

Celá jedna část letoviska je věnována tobogánům, které jsou ale přístupné až starším dětem, od 7 let. Největší část Tropical Islands tvoří rozlehlá pláž s velkým bazénem. Přímo vedle velkého bazénu u pláže je pak bazénová část pro nejmenší, ve kteréje příjemně teplá voda,, houby a různé atrakce pro hodně malé děti. Další bazén obsahuje jeskyně, protiproudy a dva tunelové tobogány fungující na semafor.

S jídlem si není třeba dělat příliš starostí, na každém rohu je nějaká restaurace, kavárna nebo občerstvení, kde je možné si koupit alespoň bagetu nebo nachos.
Procházka pralesem a let balónem?
Středovou část Tropical Islands tvoří tropický prales, ve kterém je možné se jen tak projít po stezkách a podívat se, jaké druhy dřevin a zvířat v něm mohou být. Najdete tu také živé plameňáky, želvy, různé druhy ryb – mezi koupáním je tato část velmi příjemnou procházkou.

Dalšími službami v Tropical Islands je pak například minigolf nebo lety balónem.

Jedinou nevýhodou Tropical Islands jsou menší skříňky, které jsou navíc určeny pouze pro platící hosty. Jste-li tedy s dítětem, musíte se vejít do poměrně úzké skříňky ve dvou a je potom lepší nechat zimní bundy a oblečení v autě. Do letoviska je možné v klidu jít i s kočárkem. Děti do šesti let neplatí. Určitě doporučuji vzít si více ručníků, v Tropical Islands je poměrně hodně vlhko a ručníky jsou brzy promáchané a hůře schnou.

Tropical Islands je unikátní místo pro celou rodinu a vyžití i relaxaci si zde najdou skutečně všechny věkové kategorie. Chcete-li zažít opravdovou legraci a relax v jednom, vyrazte si do Tropical Islands. Parkování je možné přímo před halou Tropical Islands zdarma.
120px-Tropical_Island_-_Pool.jpg
120px-Tropical_Island_-_von_oben_1.jpg
250px-20-05-13-Tropical-Islands-0883_1-RalfR.jpg
120px-Tropical_Islands_Halbe_5.jpg
800px-2018_06_TropicalIslands_IMG_2163.jpg
120px-Tropical_Islands_Halbe_18.jpg
120px-Tropical_Islands_Halbe_21.jpg
120px-Tropical_Islands_Lodge.jpg
120px-Tropical_Islands_Bali-Pavillon_im_Tropendorf.jpg
120px-Tropical_Islands_Halbe_3.jpg
220px-Tropical_Islands_Innenansicht.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one