+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg
Když na horských svazích vzplanou ohně
Nejdelší den v roce provází spektakulární podívaná: na oslavu slunovratu a více než dvě staletí staré slavnostní přísahy se v horách zapalují ohně ve tvaru srdce a dalších symbolů a horské svahy po celém Tyrolsku tak ozdobí fascinující záře plamenů.

Lekce historie

Tradice zapalování ohňů v horách v období před 21. červnem trvá již déle než 200 let. V roce 1796 ohrožovala Tyrolsko francouzská armáda a země se „zaslíbila srdci Ježíšovu“, aby si tím vyprosila Boží ochranu před invazními vojsky. Součástí přísahy byl slib uctívat Ježíšovo srdce a Tyrolsko za to mělo získat ochranu a požehnání v případě nebezpečí. Tato přísaha se opakovaně obnovovala – mj. při povstání pod vedením Andrease Hofera v roce 1809 – a v průběhu 19. století vznikla její slavnostní podoba. Od té doby se vždy druhou neděli po Svátku Božího těla konají náboženská procesí a ve večerních hodinách se v horách zapalují ohně, tzv. „Herz-Jesu-Feuer“.

Dech beroucí podívaná 

Dřevo na ohně a vatry na horských hřebenech a svazích připravují různé místní spolky a sdružení. Buď vytvoří dlouhý řetěz, kde jsou jednotlivé ohně postaveny jeden vedle druhého, nebo je uspořádají do tvaru určitého symbolu. Některé symboly jsou sekulární, jiné náboženské, k těm nejoblíbenějším patří stylizované srdce s Kristovým monogramem (IHS), kalich a samozřejmě kříž. Krátce po setmění se všechny ohně současně zapálí, jejich záře osvětlí hory a vytvoří skutečně magickou atmosféru.  

Každá obec, příp. každý region, má svá vlastní pravidla či tradice, které se však v posledních letech často inovují a doplňují. Na některých místech se ohně na kopcích zapalují už den před nedělním Svátkem Ježíšova srdce. 

stažený soubor (5).jpg
stažený soubor (6).jpg
stažený soubor (7).jpg
stažený soubor (8).jpg
stažený soubor (9).jpg
stažený soubor (10).jpg
stažený soubor (11).jpg
stažený soubor (12).jpg
Tyrolské ohně se také objevují poblíž konce tohoto krásného filmu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one