+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg
V Itálii najdete desítky jedinečných regionů, kam se stojí za to vypravit. Na severu se tyčí Alpy, na jihu omývá zemi moře a po celé délce Apeninského poloostrova najdete historické památky a skvělé lázně.
Itálie je právem nejčastěji spojována s dovolenou u moře. otely leží blízko moře, mnohé mají i vlastní soukromou pláž. Užít si můžete i vstup do bazénu nebo wellness. Pokud upřednostňujete ubytování v soukromí, jsou vám k dispozici vily či apartmány v atraktivních lokalitách.

A co místo moře vyzkoušet jezero? Lago di Garda je největší jezero v Itálii a je přímo obklopené krásnými hotely, zábavními parky a možnostmi vyžití zejména pro milovníky vodních sportů a turistiky. Na výlet to navíc budete mít blízko do historických měst jako Verona či Trento
Dovolená na horách v Itálii
Není pochyb, že nejlepší lyžařská střediska najdete v Alpách, ale možná jste ještě nevyzkoušeli italské Alpy. Na své si přijdou zkušení lyžaři i rodiny s dětmi, které se lyžovat teprve učí. Vyrazte do oblasti Trentino, Passo del Tonale nebo do Dolomitů. Potěší vás, že třeba v Paganella Ski v Brentských Dolomitech je v provozu česká lyžařská škola. Resort je moderní a nabízí přes 50 km sjezdových tratí.
Za památkami a romantikou do Itálie
Vyrazte na romantickou dovolenou v Itálii a užijte si čas jen ve dvou. Řím, Benátky, Verona, ale i mnoho dalších krásných míst vás uvítá jedinečnou atmosférou. Nebo si vyberte dovolenou v Toskánsku a těšte se na procházky vinicemi a olivovými háji. Zvolit můžete ubytování v rustikální vile s bazénem, v hotelu blízko termálních lázní nebo v resortu na pláži.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one