+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg

Výlet do Churpfalz parku

Nápodobně jako freizeit park Plohn v Sasku, je Churpfalz park zábavný park velmi zasazený do přírody. Bez nadsázky lze říci že se jdená o nejlepší a nejkrásnější park v Bavorsku.
Kouzelný svět květin
 
Zábavní park o rozloze 200 000 metrů čtverečních a s 6500 metry udržovaných cest je převážně uspořádán jako zahradní výstava. Letní záhada o výěře 10 000 metrů čtverečních vybízí svými odpočinkovými místy k příjemnému posezení a přitahuje pozornost svými 860 tančícími fontánkami a jedním milionem letních květin. 8 000 metrů čtverečních velká jiřinová, vřesová a anglická zahrada s více než 50 000 jiřinami které jsou uměle uspořádány do květinových obrazců vám představuje fascinující svět květin a rostlin.

Pozoruhodností samou o sobě je růžová zahrada s více než 10 000 růžemi hýřícími všemi barvami 

 
Velmi krásné a úžasné atrakce
 
Triumfem těchto atrakcí je nekončící zábava. Ať již jde o jízdu vláčkem přes celý park nebo jízdu na starobilém nebo moderním kolotoči nebo bloudění po zrcadlovém labirintu nebo elektronické postavičkové divadlo: vše pobaví, udělá radost a zůstane ve vzpomínkách a srdci.

 
Zábavné parky zasazené do přírody jsou velmi výjimečné a jedinečné
002.jpg
39203139_1645155062259659_6169341167717580800_n-600x450.jpg
Achterbahn-Churpfalzpark.jpg
Gartenanlage-Churpfalzpark.jpg
churpfalzpark1-g.jpg
churpfalzpark-babywellenfluss.jpg
Kettenflieger-Churpfalpark.jpg
kvetinovy_park_4.jpg
Rafting-Churpfalzpark.jpg
Riesenrad-Churpfalzpark.jpg
Wildwasserbahn-Churpfalzpark.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one