+420 606878954
lemonwide.jpg
Vítejte!
Dobrý den, vítám vás na mojí internetové stránce. Jedná se o tématicky všestrannou stránku ve které vám představuji svůj vlastní svět. Svůj web stále vylepšuji a obohacuji
Josef Dvořák

Ondřejská 118/18

360 01 Karlovy Vary

Telefon: + 420 606878954

Mail: josefdvorak18111983@seznam.cz 
 
Blahodárná dechová cvičení pro čistou hlavu i dobrý spánek
Není to psychiatrická nemocnice ale koncentrační tábor
V této léčebně jsem byl ve svých dvanácti letech od 11. 3 do 28. 6. 1996, což je sice doba od dnešní vzdálená, ale jedná se o známá devadesátá léta a poukazuje, že i sedm let po revoluci si toto zařízení zachovalo komunistické srdce a řadů rysů komunistické krutosti v psychiatrických zařízeních a ústavech pro duševně nemocné.

Dnes je mi 37 let a velice dobře si pamatuji toto dětské peklo. Dětem tam bylo dáváno najevo, že s psychickým zdravím zdravím ztratili svobodu a se svobodou i důstojnost a lásku. Od prvního dne pacient přestal být člověkem a stával se bezhodnotnou zbytečností. Tam si s dětmi dělali co chtěli, tam vůbec nemají snahu, aby děti byly zase v pořádku. Nenávist a zloba na všechny děti bez rozdílu tam byla běžná. Lékaři s pacienty nekomunikovali o tom, co dětem podávají a jak se jejich léčení vyvíjí. Při psaní dopisů nám byl obsah kontrolován takže jsme ani nemohli nic nikomu vytknout. Stačilo napsat „necítím se tu dobře“ a hned se urazily a byly hodně ošklivé.

Nemalé potíže byly také když se něco nepovedlo na sto procent nebo když šlo něco pomaleji, to křičeli sprostá slova, ponižovali a někdy i fyzicky útočili a aplikovali léky či injekci. Výraz primářky MUDr Jany Holendové, která v ten čas vedla oddělení B7 a téměř všech sester, intenzivně připomínal výraz klekánic, polednic a jiných takových negativních mystických bytostí. Akorát s tím, že primářka na rozdíl od klekánice byla zákeřná a pouze nestrašila, ale zcela vědomě dětem lámala a někdy i paralyzovala duše.

Na pokojích nás bylo po deseti. Terapie probíhala jen jednou týdně. Koupat jsme se mohli třikrát týdně. Dopoledne jsme chodili ven a odpoledne nás posadili před televizi. Celkově se nám moc nevěnovali, šlo spíš o uplatňování moci.

Závěrem bych chtěl říci, že ani dospělý člověk, natož dítě, které už tak má křehkou duši se v podmínkách jaké tehdy měli neměl téměř nikdo šanci se vzpamatovat, srovnat a duševně zlepšit. Naopak i mě tam málem rozpuštěním duše odeslali na onen svět.
images (12).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (4).jpg
Zimní dovolená v Rakouských Alpách
Dovolená v rakouských Alpách může být adrenalin, rodiny s dětmi ale nepochybně ocení i pohodu a široké sjezdovky. To jim mohou nabídnout třeba lyžařské oblasti Saalachtal, Lungau či Raurisertal v Salcbursku. Regiony se pyšní klidným prostředím, ale i trasami pro běžce či turisty.

Saalachtal se nachází v srdci regionu Pinzgau, tedy v trojúhelníku mezi Salcburskem, Tyrolskem a Bavorskem. Nabízí celkem dva skiareály, které patří k těm klidnějším, a především přívětivějším pro rodiny.

Mezi jejich přednosti patří přehledné a široké sjezdovky, kterých je celkem 57 kilometrů, ale i cvičné areály, kde mohou rodiče s ratolestmi trénovat jejich první lyžařské krůčky. Nechybí tu ani dětské vleky. Podle zástupců oblasti patří Saalachtal mezi střediska, která jsou v Rakousku nejlépe připravena právě na rodiny.

Vypnout tu mohou ovšem i ti, kteří zkrátka netouží po zdolávání strmých sjezdovek a rekordních časech. Místní zasněžená údolí lákají svým romantickým prostředím například i páry či běžkaře. Pro ty je v oblasti nachystáno na 80 kilometrů běžeckých stop. Opomenout nelze ani turistické trasy, těch je tu 63 kilometrů.

Velmi podobně je na tom také Lungau ležící na jihu Salcburska při hranicích s Korutany, kde přívětivost k rodinám hraje prim.
Skiareály tu naleznete celkem tři, mají dobrou obsluhu lyžařských škol. Ratolesti se tu mohou první krůčky na lyžích či snowboardu učit v malých skupinách a třeba za doprovodu místních maskotů. Aby to však nebyla jen samá práce, přichází po tréninku i zábava. Zatímco dospělí mohou sjíždět místní svahy, pro děti jsou nachystány sněhové bitvy, diskotéka na ledu, sáňkování a podobně.

Oblast se nachází u národního parku Vysoké Taury a právě zdejší majestátní prostředí je velkým tahákem také pro běžkaře. Na ty tu čeká 150 kilometrů běžeckých stop, mimo jiné jde o hřebenovku u jezera Prebersee, v Schönfeldu a Lignitzu. Milovníci skialpinismu tu zase najdou 28 značených tras.
Lezení po ledu i průvod krampusů
Přímo v srdci Vysokých Taur leží také oblast Raurisertal. Najdete ji nedaleko od Kaprunu či Bad Gasteinu. A o klid se tu opravdu bát nemusíte, protože skiareál je tu pouze jeden. Nabízí 32 kilometrů sjezdovek, a i když tu nejvyšší hora má nadmořskou výšku 3254 metrů, svahy jsou vhodné i pro děti.

Pokud vás totiž lyžování či jízda na snowboardu už poněkud omrzí, můžete se s dětmi zabavit třeba na dvoukilometrové sáňkařské dráze. Dvakrát týdně je osvětlená a můžete se tak po ní prohánět i po setmění.

Nevšední zážitky si můžete dopřát také během romantické projížďky na saních tažených koňmi. A ti odvážnější se mohou pustit do ledového lezení na konci údolí v Kolm Saigurnu. Na začátku prosince se v oblasti také koná průvod proslulých rakouských čertů krampusů.

Všechny zmíněné oblasti, ač patří rozlohou k těm menším, lákají ovšem i milovníky gastronomie. V místních horských chatách totiž nebudou návštěvníci ochuzeni o nic z typické rakouské kuchyně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one