Útěk ze cvokhausu

Bylo jaro 1996 a v mojí rodné zemi bylo téměř sedm let od konce komunistické zloéry. Ale stále byly sféry které se v dobré neobrátili.
Tehdy jsem byl v psychiatrické léčebně v Opařanech. Šlo o zařízení kde pobyt byl velmi otřesný zážitek, jenž neměl s psychickou pomocí vůbec nic společného. Nešlo o žádnou léčbu ale o teror a duševní destrukci.
 
Běžel čas od přijetí k hospitalizaci dne 11. Března 1996 a utrpení. Během tehdejších velikonoc se mi začali v hlavě rodit myšlenky na útěk z toho dětského lágru. Ve třetí třetině tehdejšího dubna se pomýšlení na útěk žačalo transformovat v konkrétní plány. A ve třetině května jsem útěk realizoval.

Hranice s Rakouskem jsou blízko od tohoto psycholágru.

A Vídeň je dost velká a také Alpy jsou dost velké a různotvarné aby se tam dalo dobře zmizet. Tak jsem se vydal na cestu.

Během vycházky se mi podařilo zmizet.

Útěk ze cvokhausu tímto započal.
 
Šel jsem přírodou směrem k česko-rakouským hranicím. Na krásném místě jsem si lehnul, příjemně se mi usnulo a spalo. Druhý den po nočním odpočinku jsem se vydal dále na cestu od dětského psycholágru a blíže ke státním hranicím s Rakouskem, kam jsem třetí den dorazil. A bez obtíží jsem hranici překročil.
02316266.jpeg
coat-of-arms-5548549_960_720.jpg
6414594_.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one